Související články

Bristell oznámil vývoj nového ultralehkého hornoplošníku

27.1.2020

Známý český výrobce ultralehkých letounů Bristell, společnost BRM AERO, připravuje zcela nový hornoplošník. Letoun ponese označení B8 a bude v České republice...

Čtěte více...


Uniformy napříč dějinami. Kroměřížské letiště zaplnily tanky i dobová auta 

5.10.2019

Příznivci vojenské, policejní i hasičské historie z mnoha koutů České republiky se sjeli na tradiční Den uniformovaných sborů v Kroměříži.

Čtěte více...


Daruj hodinu letu v Kroměříži 2019 

14.9.2019

Moc děkujeme, že jste byli s námi v Kroměříži na akci Daruj hodinu letu. Bylo to parádní setkání. 

Čtěte více... 


Recenze: Bristell NG5 TDO / OK-QUU 06 BRM Aero

21.5.2014

Pozvánka z firmy BRM AERO od p. Martina Bříštělu prísť si zalietať na ultralighte Bristell bola lákavá, napokon som ho videl opakovane na letisku v Nových Zámkoch, kde má domovskú základňu ...

Čtěte více...


První Baťův motorový letoun zase létá kolem Kroměříže. Jediný na světě  

31.8.2010

Jedinou funkční repliku Baťova letadla Zlin XII na světě postavil Miroslav Rakušan z Kroměříže společně se synem. Zkušený třiašedesátiletý pilot postavil už 22 ultralehkých letadel, tuto raritu má ale nejradši.

Čtěte více...


Letět stosedmdesát a připadat si jako slimák 

13.7.2010

"Někdy vás vezmu do letadla, pokud budete chtít," navrhl mi před dvěma lety žlutavský starosta Stanislav Kolář. "Co by ne?" zauvažovala jsem. "Nikdy jsem neletěla, bude to vzrůšo." A bylo. Jeho slib se totiž stal minulý týden skutečností.

Čtěte více...


Hurá na lyže...do Kroměříže

13.7.2010

I když je nasněženo, dá se celkem obstojně létat. Letadlu se namontují lyže a vyrazí se do závějí. Bývá to příjemné zpestření zimní přestávky, takže lze tu i tam potkat na obloze nějaké to letadélko s lyžemi na kolech, nebo místo koleček.

Čtěte více...