Pilotní výcvik

V naší letecké škole se zaměřujeme na výcvik nových pilotů v kategoriích ultralehkých letadel (ULL) a pilotů soukromých letounů (PPL).

Základní praktický výcvik ULL probíhá dle Vašeho rozhodnutí buď na hornoplošníku Májka nebo dolnoplošníku ALTO 912TG. Výcvik PPL pak probíhá na letadle Cessna C172 N.

Pokud si nevíte rady, jaký typ letounu nebo jakou kategorii zvolit, doporučujeme nejprve využít oblíbenou variantu všech začínajících žáků, a sice PILOTEM NA ZKOUŠKU, kdy si po boku zkušeného instruktora můžete sami vyzkoušet, co Vám nejlépe sedne.

Před zahájením samotného praktického výcviku je pak zapotřebí ovšem nejprve absolvovat zdravotní prohlídku u certifikovaného leteckého lékaře, následně teoretický výcvik (probíhá zpravidla ve skupině) a pozemní přípravy.

Počet letových hodin, ať už v kategorii ULL nebo PPL, je stanoven schválenou osnovou výcviku a je vždy minimální. Vše záleží na individuálních schopnostech každého žáka.

Celý praktický výcvik probíhá individuálně dle časových možností zájemce a také s ohledem na aktuální počasí v danou roční dobu.

Veškeré potřebné informace Vám rádi zodpovíme osobně na našem letišti nebo na kontaktním telefonu či emailu.

PŘIHLAŠTE SE DO KURZU JEŠTĚ DNES

Vyplňte prosím veškeré údaje níže a následně se Vám ozveme a domluvíme se na podrobnostech. Pokud nechcete čekat na odpověď, zavolejte nám rovnou na telefonní číslo uvedené v našich kontaktech.