Pilotní výcvik

V naší letecké škole se zaměřujeme na výcvik nových pilotů v kategoriích ultralehkých letadel (ULL) a pilotů soukromých letounů (PPL).

Základní praktický výcvik ULL probíhá dle Vašeho rozhodnutí buď na hornoplošníku Májka nebo dolnoplošníku ALTO 912TG. Výcvik PPL pak probíhá na letadle Cessna C172 N.

Pokud si nevíte rady, jaký typ letounu nebo jakou kategorii zvolit, doporučujeme nejprve využít oblíbenou variantu všech začínajících žáků, a sice Pilotem na zkoušku, kdy si po boku zkušeného instruktora můžete sami vyzkoušet, co Vám nejlépe "sedne".

Před zahájením samotného praktického výcviku je ještě zapotřebí ovšem nejprve absolvovat zdravotní prohlídku u certifikovaného leteckého lékaře (kontakty ZDE) a také teoretický výcvik a pozemní přípravy (probíhá zpravidla ve skupině).

Počet letových hodin, ať už v kategorii ULL nebo PPL, je stanoven schválenou osnovou výcviku a je vždy minimální. Vše záleží na individuálních schopnostech každého žáka. Celý praktický výcvik probíhá individuálně dle časových možností zájemce a také s ohledem na aktuální počasí v danou roční dobu.

Veškeré potřebné informace Vám rádi zodpovíme osobně na našem letišti nebo na kontaktním telefonu či emailu. Přihlásit se do kurzu můžete také pohodlně přes registrační formulář níže.

Přihlašte se do kurzu ještě dnes!

Již delší dobu zvažujete přihlásit se do leteckého výcviku a dosud jste se ještě neodhodlali? Prostřednictvím přihlašovacího formuláře níže můžete nyní tento krok konečně udělat. Stačí, když do něj vyplníte a následně odešlete vše podstatné. Následně se Vám ozveme a pobavíme se o dalších podrobnostech. Pokud nechcete čekat na odpověď a preferujete raději osobní kontakt, pak neváhejte a zavolejte nám rovnou na naše telefonní číslo.