Základní výcvik - kategorie ULL, PLL

Základní praktický výcvik pilota ultralehkých letadel (ULL) probíhá dle Vašeho rozhodnutí buď na hornoplošníku Májka nebo dolnoplošníku ALTO 912TG. Výcvik soukromého pilota (PPL) pak probíhá na letadle Cessna C172 N.  

Pokud si nevíte rady, jaký typ letounu nebo jakou kategorii zvolit, doporučujeme nejprve využít oblíbenou variantu všech začínajících žáků, a sice >>PILOTEM NA ZKOUŠKU<<, kdy si po boku zkušeného instruktora můžete sami vyzkoušet, co Vám nejlépe sedne.

Před zahájením samotného praktického výcviku je pak zapotřebí ovšem nejprve absolvovat zdravotní prohlídku, teoretický výcvik (probíhá zpravidla ve skupině) a pozemní přípravy. 

Počet letových hodin ať už v kategorii ULL, nebo PPL je stanoven schválenou osnovou výcviku a je vždy minimální. Vše záleží na individuálních schopnostech každého žadatele.

Celý praktický výcvik probíhá individuálně dle časových možností zájemce a také s ohledem na aktuální počasí v danou roční dobu.

Veškeré potřebné informace Vám rádi zodpovíme osobně na našem letišti nebo na kontaktním telefonu.


Speciální akce pro piloty PPL
 

Vlastníte již pilotní licenci PPL a rádi byste si ji rozšířili také o kategorii ultralehkých letadel ULL? Pak neváhejte využít naši speciální nabídku:

Po úspěšném absolvování výcviku pilota PPL Vám jako bonus nabízíme možnost získání průkazu pilota ULL, 
a to za cenu již od 6.000,- Kč (cena nezahrnuje poplatky za vystavení pilotního průkazu).


 


 Naše letouny určené pro letecký výcvik v kategorii ULL - Alto 912TG a Bristell LSA