Základní výcvik - kategorie ULL / PPL

Základní praktický výcvik pilota ultralehkých letadel (ULL) probíhá dle Vašeho rozhodnutí buď na hornoplošníku Májka nebo dolnoplošníku ALTO 912TG. Výcvik soukromého pilota (PPL) pak probíhá na letadle Cessna C172 N.  

Pokud si nevíte rady, jaký typ letounu nebo jakou kategorii zvolit, doporučujeme nejprve využít oblíbenou variantu všech začínajících žáků, a sice Pilotem na zkoušku, kdy si po boku zkušeného instruktora můžete sami vyzkoušet, co Vám bude nejlépe vyhovovat.

Před zahájením samotného praktického výcviku je zapotřebí nejprve absolvovat zdravotní prohlídku u certifikovaného lékaře a následně teoretický výcvik a pozemní přípravy (v naší škole probíhá převážně ve skupině v zimní přestávce). 

Počet letových hodin, ať už v kategorii ULL (20 hod.), nebo PPL (45 hod.), je stanoven schválenou osnovou výcviku a je vždy minimální. Vše záleží na individuálních schopnostech každého žadatele.

Celý praktický výcvik probíhá individuálně dle časových možností zájemce a také s ohledem na aktuální počasí v danou roční dobu.
Financování výcviku není požadováno kompletně předem, ale je stanoveno po vzájemné dohodě mezi žákem a provozovatelem naší pilotní školy.

Veškeré informace Vám rádi zodpovíme osobně přímo na
letišti nebo prostřednictvím našich kontaktních údajů.


Speciální akce pro piloty PPL

Vlastníte již pilotní licenci PPL a rádi byste si ji rozšířili také o kategorii ultralehkých letadel ULL? 
Pak neváhejte využít naši speciální nabídku. Po úspěšném absolvování výcviku pilota PPL Vám jako bonus nabízíme možnost získání průkazu pilota ULL, a to za cenu již od 6.000,- Kč (cena nezahrnuje poplatky za vystavení pilotního průkazu).
Naše letouny určené pro letecký výcvik v kategorii ULL - Alto 912TG a Bristell ELSA